Z piłką nożną przez Kielecczyznę
- Autorzy: Marek Michniak, Antoni Pawłowski
- Rok wydania: 1998
- ISBN: 83-909812-0-3
- Ilość stron: 206
Stan: DOBRY Ślady używania i obtarć na okładce; Przekreślone stemple biblioteczne na kilku stronach
Oprawa: miękka
Wymiary (cm): 24 (wysokość), / 17 (szerokość)
Kolor: tak (część zdjęć na kredowym papierze)
Opisywane kluby: Lechia Kielce, Ostrovia Ostrowiec Świętokrzyski, SKS Starachowice, Granat Skarżysko, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Gwardia Kielce, Star Starachowice, Błękitni Kielce, Korona Kielce i inne
Opisywane dyscypliny: piłka nożna
Statystyki, tabele: nie
Opis:
Książka została wydana w 1998 roku z okazji 70-lecia działalności Kieleckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Chronologicznie przedstawiono w nim dzieje lokalnej piłki nożnej w poszczególnych miastach i klubach, które na przestrzeni tych 70 lat należały w różnych okresach do OZPN w Kielcach. Dlatego w publikacji możemy przeczytać nie tylko o drużynach z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic, ale również z Radomia (Broń, Radomiak). W tekstach zamieszczono wiele informacji, ciekawostek, archiwalnych zdjęć oraz wyniki niektórych meczów dotyczące historii piłki nożnej na Kielecczyźnie. To m.in. teksty o pierwszych przedwojennych klubach (m.in. wojskowych) w Kielcach, o działalności Podokręgu Radomskiego przed wojną, wizycie drużyny Belgii w 1938 roku, o drużynach Tęczy i Gwardii Kielce, Granatu Skarżysko, Star Starachowice i innych zespołach z regionu, a także o derbach Błękitni - Korona. W ostatniej części książki zaprezentowano zasłużone dla Kieleckiego OZPN osoby działaczy, trenerów i piłkarzy.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.