Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Powyższe dane nie są używane do przesyłania newsletterów lub innych reklam. Włączając powiadomienie zgadzasz się jedynie na wysłanie jednorazowo informacji o ponownej dostępności tego produktu.
Stan: DOBRY widoczne ślady używania na okładce
Oprawa: miękka
Wymiary (cm): 23 (wysokość), / 16.5 (szerokość)
Kolor: nie

Opis: Książka wydana z okazji Halowych Mistrzostw Europy rozgrywanych w katowickim Spodku w 1975 roku. Autorzy przypominają historię lekkoatletycznych zmagań w największych halach świata. Katowice podczas HME '75 gościły około 270 zawodników z 24 państw. Klasyfikację medalową zwyciężyli sportowcy z NRD (4 złote, 3 srebrne), wyprzedzając kadrę ZSRR (3 złote, 6 srebrnych, 8 brązowych) i RFN (3 złote, 2 srebrne, 1 brązowy). Polacy natomiast uplasowali się na 5 pozycji w klasyfikacji generalnej. Złote medale zdobyli: Leszek Wodzyńki oraz Grażyna Rabsztyn (bieg na 60 m przez płotki). Srebrne krążki wywalczyli natomiast: Wiesław Puchalski, Roman Siedlecki, Jerzy Włodarczyk, Wojciech Romanowski (sztafeta 4x2 okrążenia), Wojciech Buciarski (skok o tyczce), Michał Joachimowski (trójskok). Brązowy medal zdobyli: Zenon Licznerski (bieg na 60m), Władysław Kozakiewicz (skok o tyczce), Zbigniew Beta (skok w dal), Irena Szewińska (bieg na 60m), Zofia Zwolińska, Genowefa Nowaczyk, Krystyna Kacperczyk, Danuta Piecyk (sztafeta 4x2 okrążenia). Książka wydana w nakładzie: 50 260 egzemplarzy.

Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.